پرکردن دندان

ترمیم دندان محدوده سعادت آباد یا پرکردن دندان  به بازگرداندن عملکرد و شکل ظاهری دندان آسیب دیده با مواد ترمیم کننده دندان، گفته می‌ شود که در دندانپزشکی دکتر سعیدی دندانپزشکی خوب در سعادت آباد ، دندانپزشکی در سعادت آباد که با استفاده از بهترین مواد دندانپزشکی انجام می شود. ترمیم دندان در واقع نوعی کنترل مشکلات دهان و دندان و اصلاح دندان از نظر عوامل زیبایی است .

ترمیم دندان

ترمیم دندان علاوه بر اینکه به سلامت دندان کمک می کند در بهبود ظاهر و طرح لبخند نیز تاثیر دارد. ترمیم دندان در محدوده سعادت آباد  در دندانپزشکی دکتر سعیدی به احیای عملکرد، انسجام ، ظاهر و ساختار دندان آسیب دیده کمک می کند. هدف اصلی دندانپزشکان از ترمیم دندان تا حد امکان حفظ دندان های طبیعی است و اگر امکان حفظ دندان طبیعی وجود نداشته باشد از روش های جایگزینی دندان استفاده می کنند .

مراحل انجام پر کردن دندان در دندانپزشکی دکتر سعیدی

  • آماده کردن دندان برای قرار دادن مواد ترمیمی در آن
  • جایگذاری کردن مواد ترمیمی در داخل دندان
  • فرم دادن و تست بلندی مواد قرار داده شده در داخل دندان

انواع مواد برای پر کردن دندان دندان در دندانپزشکی دکتر سعیدی

  • مواد همرنگ :کامپوزیت، گلاس آینومر و …
  • مواد فلزی :آمالگام، طلا، اینله‌ های فلزی و …
  •  مواد پرکردن موقت : پانسمان (هیدروکسید کلسیم در ترکیب با مواد دیگر جهت پانسمان موقت دندان)، زونالین و…

آیا انجام این درمان در دندانپزشکی دکتر سعیدی  همراه با درد است :

خیر، چرا که تمام مراحل انجام درمان پر کردن دندان در دندانپزشکی دکتر سعیدی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با این وجود باید توجه داشته باشید که احساس درد خفیف یا حساسیت تا ۲ روز پس از انواع روش های پر کردن دندان و ترمیم دندان پوسیده جلو یا ترمیم دندان شکسته طبیعی است

انواع روش های ترمیم دندان محدوده سعادت آباد:

دلیل اصلی خراب شدن ساختار دندان معمولا پوسیدگی دندان و یا آسیب های خارجی است

  • پرکردن مستقیم
  • پرکردن غیر مستقیم

روش پرکردن مستقیم

 در پرکردن دندانهای مستقیم تمامی اقدامات و ساخت قطعات لازم در داخل دهان تکمیل و انجام می‌شود. این رویه تحت عنوان پرکردگی هم شناخته می‌شود که شامل قرار دادن یک ماده سازگار با ساختار دندان بر روی حفره تمیز شده و عاری از عفونت و پوسیدگی است. این مواد سپس بر روی دندان ثابت می‌شوند و ساختار و ظاهر دندان صدمه دیده و یا پوسیده را احیا می‌کنند.

از مواد متداول مورد استفاده برای پرکردگی می‌توان به آمالگام (با رنگ سیاه) و کامپوزیت (با رنگ شبیه دندان طبیعی) نام برد. از عوارض ترمیم دندان مستقیم می‌توان به حساسیت دندانی، درد اطراف محل پرکردگی و پوسیده شدن مواد پرکردگی اشاره کرد. پرکردگی یکی از متداول‌ترین روش‌های ترمیم دندان است و از شدت تهاجم کمتری برخوردار می‌باشد.

روش پرکردن غیرمستقیم

 در این رویه، ساخت قطعات مورد نیاز در خارج از دهان انجام می‌شود که شامل لمینت دندان ، تاج‌های دندانی، بریج‌ها، ایمپلنت‌ها، اینله و آنله است. در حقیقت ترمیم‌ دندان غیرمستقیم شامل روش‌های دائمی یا ثابت هستند.

با توجه به اینکه رویه‌های کاری به اقدامات، ابزار و مواد بیشتری نیاز دارد، هزینه بالاتری هم دارند. اما از طرفی می‌توانند ظاهر زیبا و باثبات‌تر برای دندان‌های شما ایجاد کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    صفحه اصلیخدماتارتباط با ما