چه زمانی به عصب کشی نیاز دارم؟

چه زمانی به عصب کشی نیاز دارم؟

در صورتی که دندانتان دچار پوسیدگی شود و در مراحل اولیه آن درمان نگردد مشکلات دیگری برای شما پدید می آورد. در صورت عدم درمان پوسیدگی دندان، پوسیدگی به لایه های داخلی دندان نفوذ می نماید. اگر به لایه پالپ یا مغز دندان نفوذ نماید به علت وجود رگهای عصبی و خونی در این منطقه درد احساس خواهید نمود. برای درمان این مشکل باید عصب کشی نمایید.

درمان ریشه در دندانپزشکی دکتر سعیدی

گاهی عصب های دندان آسیب می بیند. این آسیب می تواند بر اثر پوسیدگی یا بیماری های دهان و دندان بوجود آید. آسیب عصب دندان یک درد غیرقابل تحمل به همراه دارد . قبل از اینکه درمان عصب کشی دندان در بین مردم جا بیافتد معمولا اولین و سریعترین راهکاری که به ذهن بیمار میرسید، کشیدن دندان بود. در صورتیکه که عصب کشی دندان شما را نجات می دهد و شما نیز از درد دندان رهایی پیدا می کنید.

درمان ریشه در سعادت آباد درد دارد؟

این درمان در دندانپزشکی خوب در سعادت آباد ، دندانپزشکی در سعادت آباد به طور عمومی، درمان دردناکی نیست. چراکه تحت بی ‌حسی موضعی انجام می ‌گیرد. وقتی بی ‌حسی دندان شما کامل باشد، شما به هیچ‌ وجه دردی را احساس نخواهید کرد. بعد از درمان ریشه درجاتی از درد با توجه به شرایط دندان و پوسیدگی آن، طبیعی است. به ‌ندرت بعضی افراد ممکن است درد شدیدی بعد از درمان ریشه تجربه کنند ولی تعداد افرادی که این حالت را تجربه می ‌کنند زیاد نیست.

آیا دندان بدون منطقه پالپ به کار کرد خود ادامه می دهد؟

دندان ما یک سطح سفید رنگ به نام مینا دارد که زیر این لایه یک لایه سختیم به اسم عاج قرار دارد ، درون عاج هم لایه نرمی تشکیل شده از عصب ، رگ و بافت های همبند وجود دارد. زمانیکه دندان رشد پیدا می کند اگر لایه درونی هم وجود نداشته باشد دندان به کارکرد خود ادامه می دهد و مواد مغذی را از طریق بافت اطراف خود دریافت میکند.

دلایل التهاب یا عفونت عصب دندان

 • پوسیدگی عمقی
 • ترک دندان
 • شکستگی دندان
 • ساییدگی مینا و عاج دندان
 • بیماری شدید لثه ها

نشانه های نیاز به عصب کشی

 • درد
 • حساسیت به سرما و گرما
 • تورم
 • تغییر رنگ دندان
 • احساس مزه بد در دهان
 • گاهی هیچ نشانه ای جز درد نمایان نمیشود

آیا می توان با گرفتن عکس از دندان لزوم درمان ریشه را تشخیص داد

در برخی موارد دندان درد در حدی نیست که بیمار لزوم درمان ریشه را احساس کند. اما دندانپزشک با مشاهده علائم و شواهد مربوطه ممکن است مشکوک به نیاز درمان ریشه دندان شود. در این مواقع تهیه عکس رادیولوژی از دندان تشخیص لزوم درمان ریشه را امکانپذیر می کند

چه زمانی نیاز به درمان ریشه داریم

درمان ریشه در سعادت آباد زمانی لازم می شود که پزشک تشخیص دهد ناحیه نرم بافت دندان دچار عفونت شود. این عفونت منجر به پوسیدگی دندان می گردد. در این مواقع عکس رادیولوژی توسط پزشک تجویز می شود و عفونت ها و وضعیت دندان بیمار کامل بررسی می شود، زیرا این عکس دارای اشعه ایکس می باشد و وضعیت کلی دندان و مشکلات احتمالی را نیز می توان از روی آن تشخیص داد. علائم تشکیل عفونت دهان را می توان از روی لق شدگی دندان، درد هنگام خوردن و آشامیدن به خصوص مواد سرد و گرم تشخیص داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  صفحه اصلیخدماتارتباط با ما