نکاتی درباره بلیچینگ دندان ها

نکاتی درباره بلیچینگ دندان ها

در صورتی که دندانهای شما مرتب و صاف باشند و تقاضای درمانهای زیبایی اصلاح طرح لبخند داشته باشید. دندانپزشک زیبایی شاید تشخیص دهد که شما نیازی به درمانهایی همچون لمینت در سعادت آباد و کامپوزیت در سعادت آباد نداشته باشید. بجای هزینه کردن برای این درمانها دندانپزشک سفید کردن دندانها یا بلیچینگ را برای شما توصیه می کند. با سفید کردن دندانها هنگام لبخند زدن، زیبایی لبخند شما چند برابر می گردد. در این مطلب به بررسی نکات متعددی درباره درمان زیبایی بلیچینگ دندانها در مطب دندانپزشکی نعیم سعیدی در سعادت آباد می پردازیم.

چند بار باید انجام بدهیم

شاید تصور نمایید که فقط با یکبار انجام دادن این درمان دیگر نیازی به انجام آن نخواهید داشت. ولی متاسفانه این تصور شما اشتباه است. برای گرفتن بهترین نتیجه از این درمان باید این پروسه درمانی دو تا سه مرتبه به فاصله دو هفته انجام گیرد. البته این میزان بسته به جنس دندانها، میزان زردی دندانها و میزان سفیدی درخواستی فرد دارد. بهتر است که برای گرفتن نتایج بهتر تا چند جلسه هم از متد هوم بلیچینگ یا سفید کردن دندانها در خانه استفاده نمایید.

درد و حساسیت

مواد مورد استفاده برای این درمان اکسید کننده های قوی ای می باشند. بنابراین بسیاری از افرادی که از این درمان استفاده میکنند، ممکن است از عوارض این درمان رنج ببرند. به طور کلی درجاتی از حساسیت دندانی و همچنین التهاب لثه  از جمله این عوارض می باشند. البته در صورتی که به صورت اصولی این درمان انجام پذیرد میزان ابتلا به این مشکل ها به شدت کاهش می یابد.

در صورت ابتلا به حساسیت دندانی شدید، در اثر نوشیدن مایعات گرم و سرد شما درد گذرا و کوتاهی را احساس خواهید نمود که این درد به موارد متععدی بستگی دارد. حتی ممکن است لثه های شما بعد از انجام این درمانها قرمز گردد. در صورت مشاهده این موارد بهتر است که از غلظت مواد مورد استفاده برای هوم بلیچینگ بکاهید. به طور معمول این عوارض در عرض چند روز از بین می رود. ولی در صورت تداوم این عوارض حتما به دندانپزشک مراجعه نمایید.

بلیچینگ دندان در دوران بارداری

در صورت ابتلا به بارداری، توصیه می گردد که این درمان را انجام ندهید. بهتر است انجام بلیچینگ دندان را به بعد از زایمان موکول نمایید. دلیل این صحبت هم احتمال بلعیده شدن مواد مورد استفاده در درمان می باشد. که این مواد برای جنین خطر آفرین می باشد. توصیه اغلب پزشکان و دندانپزشکان دور نگه داشتن جنین از مواد شیمیایی خطرناک می باشد.

بلیچینگ و  ترمیم دندان ها

اگر دندانهایتان را ترمیم نموده اید. فرقی ندارد ترمیم همرنگ و یا غیر همرنگ دندان. این را بدانید که بلیچینگ دندان بر روی این مواد تاثیری ندارد و نمی تواند رنگ ترمیم دندان ها را سفید نماید. برای جلوگیری بد رنگی ترمیم دندان ها بهتر است بهداشت دهان ودندان را رعایت نمایید. در صورت بروز بد رنگی ترمیم ها هم بهترین کار تعویض ترمیم دندان می باشد.

‌اثر سفید کردن  روی روکش‌ها

مسئله ای که در بالا به آن اشاره گردید در مورد روکش های دندانی هم صدق می کند. بدین معنی که در صورتی که روکش دندانتان رنگی زردتر از دندانهای شما داشته باشد، با این درمان تغییری در روکش مشاهده نمی کنید. بلکه بخاطر سفید شدن دندانهای کناری و عدم تغییر رنگ روکش ها، وجود آن در دهان نتیجه درمان را تحت تاثیر قرار می دهد. این مسئله موجب نازیباتر شدن دندانهای شما می گردد. برای حل این مشکل میتوانید روکش دندانتان را نیز تغییر دهید.

رنگ پذیر تر بودن دندانها

این را بدانید که رنگ پذیری دندانها به موارد متعددی بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به جنس دندانها، مواد مورد استفاده در درمان، شدت تغییر رنگ دندان و سایر موارد اشاره نمود. بعنوان مثال دندانهای با ته رنگ خاکستری سخت تر از دندانهای با ته رنگ زرد با سفید کننده های خانگی سفید می گردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    صفحه اصلیخدماتارتباط با ما