مراقبت های بعد از کامپوزیت

مراقبت های بعد از کامپوزیت

یکی از روشهای درمان برای اصلاح طرح لبخند افرادکه طرفداران زیادی دارد کامپوزیت در سعادت آباد می باشد. این درمان مانند سایر روشهای درمانی برای ماندگاری بیشتر نیاز به مراقبتهای خاصی دارد. معمولا دندانپزشکان زیبایی بعد از درمانهای مختلف یک سری توصیه هایی را برای شما ارائه می نمایند. در این مطلب برخی از مهمترین توصیه های دکتر سعیدی در محدوده میدان کاج درباره مراقبت های بعد از کامپوزیت در سعادت آباد برای شما ارائه می دهیم.

کامپوزیت دندان

درمان کامپوزیت دندان در سعادت آباد موجب زیبا سازی لبخند و سفید کردن دندان های شما در مطب دکتر سعیدی دندانپزشکی خوب در سعادت آباد ، دندانپزشکی در سعادت آباد می شود. این درمان بدون هیج گونه تراشی بر روی دندان صورت گیرد. بهمین دلیل در این روش درمانی- زیبایی به دندان ها آسیبی وارد نمی شود. یکی از مزایای این درمان نسبت به لمینت همین مسئله می باشد.

این درمان از ترکیب مواد مختلفی همچون ذرات فیلر انجام می گردد. این درمان دارای مقاومت بالایی می باشد.

نحوه انجام درمان

  • کامپوزیت دندان بدین گونه است که ابتدا منطقه مورد نظر جهت دندان آماده سازی می گردد.
  • کامپوزیت دندان که بصورت خمیری می باشد در محل مورد نظر بصورت لایه به لایه قرار می گیرد.
  • با تاباندن نور خاصی به روی آن سفت شده .
  • در نهایت کارهای پولیش و زیباسازی نهایی بر روی آن انجام می گردد.

مراقبت های توصیه شده بعد از کامپوزیت دندان در سعادت آباد

از مهمترین مراقبت ها برای درمان کامپوزیت دندان عدم استعمال دخانیات می باشد. مصرف دخانیات اعم از سیگار،  قلیان و … رنگ کامپوزیت دندان را تغییر می دهند.

از نوشیدن و خوردن مواد غذایی و خوراکی  حاوی رنگدانه همچون چای، قهوه، نوشابه و مواد غذایی حاوی زردچوبه و ….  خودداری نمایید. این را بدانید که مواد کامپوزیت دارای قابلیت تغییر رنگ هستند.

از دیگر مراقبت های مهم برای ماندگاری کامپوزیت دندان، مسواک زدن می باشد. رعایت بهداشت دهان و دندان بخصوص مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی امری حیاتی برای ماندگاری این درمان می باشد.

به طور کلی اگر در شرایطی هستید که بعد از تغذیه به مسواک دسترسی ندارید، می توانید چند لیوان آب بنوشید.

برای مراقبت و همچنین افزایش طول عمر کامپوزیت دندان، بهتر است از مسواک نرم استفاده کنید.

ترجیحا برای کامپوزیت  از مسواکهای مدیوم و زبر استفاده نکنید. ممکن است مسواکهای مدیوم وزبر موجب خراشیده شدن سطح کامپوزیت گردند.

اگردندان قروچه دارید،  بهتر است از نایت گارد برای محافظت از کامپوزیت دندانهایتان استفاده کنید.

برای شکستن تخمه، فندق، پسته و سایر مواد غذایی سفت از دندانهای کامپوزیت شده نباید استفاده نمایید. این مسئله می تواند موجب شکستگی و یا لب پر شدن ترمیم کامپوزیت دندان شما گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    صفحه اصلیخدماتارتباط با ما