سفید کردن دندانها

بسیاری از ما وقتی تصاویر ستارگان هالیوودی را می بینیم، اولین چیزی که توجه ما را جلب مینماید، سفیدی دندانهای آنها می باشد. دندانهای سفید علاوه بر زیبایی چهره افراد مختلف موجب بالا رفتن اعتماد بنفس آنها نیز می گردد. امروزه با استفاده از متد مختلفی دردندانپزشکی سفیدی را برای دندانهایتان به ارمغان آورده می شود.در این مطلب به بررسی یک سری نکات درباره یکی از متد سفید کردن دندان به نام بلیچینگ دندان ها در مطب دکتر نعیم سعیدی صحبت می نماییم.

انواع بلیچینگ

به طور کلی دو مدل بلیچینگ وجود دارد.

هوم بلیچینگ که در خانه با استفاده از مواد مخصوص در مدت دو هفته انجام می پذیرد.

آفیس بلیچینگ که در مطب دندانپزشکی توسط دندانپزشک و فقط در یک جلسه انجام می پذیرد.

دفعات لازم برای درمان

ممکن است تصور نمایید که با یکبار سفید کردن دندانها دیگر نیازی به این درمان ندارید. این تصور کاملا اشتباه می باشد. به طور متوسط الزامی است که دو یا سه مرتبه پروسه سفید کردن دندان به فاصله دو هفته از یکدیگر انجام پذیرد . این اقدام برای دریافت بهترین نتیجه برای شما می باشد. حتی بسته به شرایط دهان و دندان شما در برخی افراد توصیه می گردد که بعد از آن هم هوم بلیجینگ را برای مدتی ادامه دهند.

درد و حساسیت

از معایب این درمان برای افراد مختلف حساسیت دندان می باشد. بسیاری از افرادی که از این محصولات استفاده میکنند، ممکن است درجات مختلفی از حساسیت دندانی و یا انواع التهاب لثه  را تجربه می کنند. در صورتی که فرد درمان هوم بلیچینگ را انجام دهد، و پس از درمان بر اثر نوشیدن و یا خوردن خوراکیهای سرد و یا گرم احساس درد نمایید، بهتر است که از غلظت مواد کمتر استفاده نمایید. معمولا این عوارض در اکثر متقاضیان این درمان رخ می دهد. در این افراد به طور معمول بعد از چند روز این حساسیت از بین می رود. در صورت ادامه دار بودن این مسئله حتما به دندانپزشکتان مراجعه نمایید.

بلیچینگ دندان در دوران بارداری

درمان بلیچینگ دندان برای بانوان باردار خطرناک می باشد. در واقع این درمان به خودی خود خطری متوجه مادر نمی کند. اما در صورت بلعیده شدن مواد سفید کننده دندان توسط مادر ممکن است خطرات وسیعی برای جنین بوجود آید. در واقع جنین نباید با هیچ ماده شیمیایی ارتباطی داشته باشد. بنابر توضیحاتی که گفته شد سفید نمودن دندان در دوران بارداری ممنوع است. و بهتر است که به دوران بعد از زایمان موکول گردد.

بلیچینگ و  ترمیم دندان ها

به طور کلی در صورتی که دندانهایتان نیاز به ترمیم دندان داشته باشند، به شما توصیه می نماییم که بعد از انجام بلیچینگ اقدام به ترمیم دندان با مواد همرنگ دندان نمایید. به طور کلی مواد بلیچینگ دندان هیچ گونه تاثیری بر روی مواد ترمیم دندان ندارد. در صورتی که ابتدا ترمیم دندانتان را انجام دهید، بعد از گذشت مدت زمانی رنگ آن ممکن است تغییر نماید. ویا اینکه بعد از بلیچینگ تغییر رنگ دندانهایتان با رنگ ترمیم متفاوت باشد. این مسئله ممکن است منجر به بروز بد رنگی در دندانهایتان گردد و نتیجه عکس از این درمان دریافت نمایید.

‌اثر سفید کردن  روی روکش‌ها

در صورتی که دندانهایتان روکش شده باشد، معمولا رنگ آن کمی زردتر از دندانهای طبیعی می باشد. در این صورت نباید انتظار چندانی از این درمان داشته باشید. به طور کلی مواد بلیچینگ تاثیری بر روی رنگ روکش های دندانی ندارند. در صورتی که دندانتان را روکش کرده اید و می خواهید رنگ آن سفید تر باشدباید روکش دندانتان را تعویض نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    صفحه اصلیخدماتارتباط با ما